Hodowla psów rasy west highland white terrier& Sznaucer Miniaturowy Czarny

 

„Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha cię bardziej, niż siebie samego.” – Josh Billings

Kilka faktów o naszych ulubieńcach

Sierść Westa

West highland white terrier ma szatę składającą się z prostej i twardej sierści okrywowej o długości około 5 cm oraz krótkiego, gęstego i miękkiego podszerstka. Psy występują tylko z białą maścią, choć włos okrywowy westie nigdy nie jest śnieżnobiały, lecz ma, zwłaszcza na grzbiecie, lekko kremowy odcień – to pozostałość po przodkach.

Pielęgnacja sierści

Westi nie linieje jak większość psów innych ras, ale wymaga trymowania. Jest to wyskubywanie sierści nożykiem trymerskim. Nie obcina się sierści, nie goli, ponieważ w takim przypadku nie jest on w stanie odnowić się, a korzeń staje się coraz słabszy. Trymowanie nie jest trudnym zadaniem, można się tego nauczyć. Przygotowanie do wystawy wymaga jednak profesjonalnego przygotowania np. w salonie fryzjerskim dla psów.

ŻYWIENIE

Westi ma dobry apetyt i nie jest wybredny. Najlepiej podawać mu gotową kamę wysokiej klasy przeznaczoną dla małych ras z niską zawartością zbóż i białka. Nie radzę karmić psa podróbkami, karmą niskiej jakości, ponieważ sierść westi traci swoje walory.

Wspópracujemy z…

Szukasz szczeniaka?

„Pies będzie twoim najlepszym przyjacielem bez względu na wszystko. 

Ludzie nie zawsze.”

Skontaktuj się z nami 

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci zakupu psa prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Telefon

+48 604 414 052

Email

westiesbesties@op.pl

pl_PL